Teresa Maria Wąsowska
Styl Życia

Slow Fashion | moje przemyślenia

Odkąd zaczęłam prowadzić stronę mojego bloga na facebooku, regularnie informuję Was o tym, kiedy i gdzie odbędą się targi modowe lub kosmetyczne, którym przyświeca idea SLOW FASHION. Udostępniam wydarzenia i piszę kilka słów o tym, dlaczego warto. Dzisiaj postanowiłam poświęcić na to cały post, ponieważ w moim mniemaniu to temat rzeka. Na końcu posta znajdziecie również linki do zbliżających się targów w Warszawie.
 
SLOW FASHION  to trend dopiero wchodzący na Polski rynek. Idealnie wypisuje się w konwencję tego bloga i mojego prywatnego podejścia do zakupów i kompletowania swojej garderoby. Opiera się na zasadach, że mniej znaczy więcej, jakość jest ważniejsza od niskich cena, a my jako konsumenci mamy alternatywę dla masówki z sieciówek i świadomie możemy dokonać wyboru.
1. Nie kupuj kota w worku
Nie wiem jak Wy, ale mnie bardzo jarają takie małe Polskie marki które mają świetny pomysł na biznes i pomalutku, powolutku sobie go rozwijają. Jednak domeną takich małych Polskich firm jest to, że najczęściej prowadzą jedynie sprzedaż online. Często jest możliwość zwrotów i wymian, ale mimo wszystko znaczna część z nas woli wiedzieć jak dany przedmiot wygląda, z jakiego materiału jest zrobiony, czy w przypadku kosmetyków warto najpierw go przetestować, zanim wyda się nań jakiś pieniądz. Dlatego jeśli śledzicie poczynania jakichkolwiek polskich marek na instagramie czy Facebooku warto wybrać się na targi, obejrzeć, dotknąć, PRZYMIERZYĆ, poprosić o próbkę i od razu nabyć drogą kupna, bądź też przemyśleć jeszcze ten zakup i wrócić na spokojnie do zakupów online.
 
2. Profesjonalna obsługa klienta
Często sprzedawcami są jednocześnie autorzy sprzedawanych rzeczy. Są to osoby, które bardzo wierzą w swój produkt i w jego wykonanie włożyły dużo serca. I zapewniam, że w 99% przypadków będziecie traktowane iście po królewsku. Pani sprzedawczyni pomoże dobrać kolor, fason, będzie miła i uśmiechnięta, chętnie opowie o swojej twórczości i odpowie na wszystkie pytania. W przypadku firm kosmetycznych zazwyczaj jest możliwość przetestowania kosmetyku na miejscu, bądź zabrania do domu jego mini próbki.
 
 
3. Jakość i nietuzinkowość
Tak jak pisałam na początku, na prawdę warto zainteresować się alternatywą dla ubrań z sieciówek. O ile zazwyczaj na ulicy jednak nie przeszkadza mi mijanie  kobiet ubranych w te same rzeczy co ja, o tyle są okazje podczas których na prawdę zależy mi na tym, aby wyglądać wyjątkowo. Ostatnio oglądałam zdjęcia ze studniówek różnych Warszawskich liceów i bardzo rozbawiło mnie, że pośród dziewcząt z 5 klas na roku 2 albo 3 dziewczyny były ubrane dokładnie w identyczną kieckę, która akurat w tamtym sezonie była do kupienia w sieciówce. Co o tym myślicie? i jak byście się czuły w danej sytuacji? Dajcie znać w komentarzach 🙂
Kompletowanie swojej szafy to temat na oddzielny post, który pewnie kiedyś i tak i tak napiszę. Powiem tylko jedno: mam w swojej szafie kilka bardzo klasycznych i uniwersalnych sukienek, które zawsze ratują mi życie gdy nie wiem w co mam się ubrać na imprezę, sylwestra, na randkę czy na co dzień. Szpilki czy płaskie baletki, z paskiem czy bez, biżuteria bądź jej brak sprawiają, że nie mam tak na prawdę jednej sukienki ale kilka. Kierując się tą myślą w kompletowaniu swojej szafy uważam, że na taki właśnie jej element, który będzie uniwersalny, dobrej jakości i posłuży nam na lata możemy wydać więcej pieniędzy. Kupimy albo jedną, albo kilka. Podejmujmy te decyzje świadomie i kalkulując na czym wyjdziemy lepiej.
4. Zainspiruj się
Może są wśród Was dziewczyny, które mają talent do tworzenia różnych rzeczy samemu i lubią projekty DIY? A może są osoby, które interesują się tematem prowadzenia własnej firmy w Polsce i chciałyby zobaczyć czy porozmawiać z osobami, które taką firmę stworzyły? W obu tych przypadkach wyprawa na targi z czystej poznawczej strony będzie idealną formą spędzenia wolnego sobotniego popołudnia.
Zachęcam Was do obserwowania mojej strony na Facebooku. Staram się tam udostępniać wszystkie targi na których warto się pojawić.
Ściskam cieplutko!
T.

 

 

Może ci się spodobać również...